Możesz również usłyszeć, że nazywa się to terapią indukcyjną kolagenem. | Kumazoku Entertainment

Apr
22

Możesz również usłyszeć, że nazywa się to terapią indukcyjną kolagenem.

Możesz również usłyszeć, że nazywa się to terapią indukcyjną kolagenem.

Rytm serca: Rzadko napad może spowodować niebezpieczny rytm serca lub zatrzymanie akcji serca. Przyczyny mieszane: SUDEP może wystąpić, gdy problemy z oddychaniem i nieprawidłowy rytm serca zbiegają się lub z innych, nieodkrytych przyczyn.

Eksperci wiedzą jedno: SUDEP występuje najczęściej u osób z niekontrolowaną padaczką. Osoby, które mają trzy lub więcej napadów konwulsyjnych rocznie (co większość z nas wyobraża sobie, gdy myślimy o napadach) są 15 razy bardziej narażone na śmierć z powodu SUDEP. Inne rzeczy, które mogą sprawić, że będzie to bardziej prawdopodobne, to:

Pominięte dawki leków lub nieprzyjmowanie leków zgodnie z zaleceniami Nagłe zatrzymanie lub zmiana leków Będąc w wieku od 20 do 40 lat Niepełnosprawność intelektualna, z IQ poniżej 70

Jeśli masz epilepsję, kontrolowanie liczby napadów zmniejszy ryzyko SUDEP:

Zawsze zażywaj leki przeciwpadaczkowe zgodnie z zaleceniami. Jeśli nadal masz napady, porozmawiaj ze swoim zespołem medycznym.

Jeśli wiesz o jakichkolwiek wyzwalaczach napadów, uważaj, aby ich uniknąć.

Wiadomości o zdrowiu WebMD Oceniony przez Brunildę Nazario, MD w dniu 10 lipca 2019 r.

Źródła

ABC News: „Gwiazda Disney Channel, Cameron Boyce, cierpiała na epilepsję, mówi rodzina”.

Fundacja Epilepsji: „Co to jest epilepsja?” „Kto choruje na epilepsję?” „SUDEP”, „SUDEP FAQ”.

CDC: „Nagła nieoczekiwana śmierć w epilepsji (SUDEP).”

Amerykańska Akademia Neurologii: „Wytyczne dotyczące praktyki: Nagła nieoczekiwana śmierć w częstości występowania padaczki i czynnikach ryzyka”.

Co to jest mikronakłuwanie?

Mikronakłuwanie to zabieg kosmetyczny. Polega na nakłuwaniu skóry maleńkimi wysterylizowanymi igłami. Małe rany powodują, że organizm wytwarza więcej kolagenu i elastyny, które leczą skórę i sprawiają, że wyglądasz młodziej. Możesz również usłyszeć, że nazywa się to terapią indukcyjną kolagenem.

Korzyści z mikroigłowania

Microneedling może pomóc w problemach takich jak:

Trądzik Wypadanie włosów (zwane także łysieniem) Ciemne plamy lub plamy na skórze (przebarwienia) Duże pory Zmniejszona elastyczność skóry Blizny Rozstępy poparzenia słoneczne Drobne linie i zmarszczki

Mikronakłuwanie jest tańsze niż zabiegi laserowe, które mogą kosztować około cztery razy więcej. Mikronakłuwanie może działać lepiej u osób o ciemniejszych odcieniach skóry, ponieważ nie wiąże się z nagrzewaniem, tak jak robią to zabiegi laserowe, co może wpływać na pigmentację lub kolor skóry. Zapytaj swojego dermatologa, co jest najlepsze dla Twojej skóry – i Twojego budżetu.

Co się dzieje, gdy dostajesz Microneedling

Dermatolodzy (lekarze specjalizujący się w pielęgnacji skóry i chorobach skóry) mogą wykonać mikronakłuwanie. Robią to również estetycy. Jeśli spróbujesz go gdzie indziej niż w gabinecie lekarskim, najpierw sprawdź doświadczenie i referencje danej osoby oraz upewnij się, że cały sprzęt jest wysterylizowany. Istnieją wersje urządzeń do mikroigłowania zrób to sam. Ale dermatolodzy ostrzegają przed ich używaniem, ponieważ możesz przypadkowo zranić skórę i możesz nie mieć dobrego sposobu na wysterylizowanie igieł.

Zabieg trwa zwykle 10-20 minut, w zależności od tego, jak duży jest obszar. Większość ludzi potrzebuje 4-6 zabiegów, aby zobaczyć różnicę.

Najpierw nałożysz na twarz krem ​​znieczulający, abyś nie czuła ukłuć igłą. Następnie osoba wykonująca mikronakłuwanie będzie przesuwać wokół Twojej twarzy narzędzie w kształcie długopisu lub wałka z małymi igłami. Igły robią małe nacięcia w skórze, co powoduje niewielkie krwawienie. Po tym lekarz może rozprowadzić krem ​​lub serum na twarzy.

Celem zabiegu jest rozpoczęcie procesu gojenia organizmu poprzez wysłanie kolagenu i elastyny ​​w celu łatania drobnych urazów. Kolagen pomaga wypełnić i wygładzić zmarszczki.

Większość ludzi dostaje mikroigłowanie na twarzy, ale można to również zrobić na innych częściach ciała, takich jak brzuch lub uda.

Nieprzerwany

Leczenie mikroigłowe i ryzyko

Kilka rzeczy do przemyślenia przed podjęciem decyzji o wypróbowaniu:

To nie jest szybka naprawa. Zauważenie różnicy wymaga czasu. To dlatego, że twoje ciało samo się leczy. Większość ludzi potrzebuje kilku zabiegów, zanim zauważą jakąkolwiek zmianę.

Czas leczenia. Zagojenie może zająć dni lub tygodnie, w zależności od tego, jak głęboko igły wbijają się w skórę.

Ból i zaczerwienienie. Po zabiegu możesz odczuwać niewielki ból, a Twoja skóra może być zaczerwieniona przez kilka dni.

Peeling. Twoja skóra może być napięta i nieco łuszczyć się podczas gojenia.

Siniaki i krwawienie. Zwykle podczas mikronakłuwania nie występuje krwawienie. Ale zabiegi głębokiego mikroigłowania mogą powodować krwawienie lub siniaki skóry.

Możliwe blizny. Mikronakłuwanie nie jest dobrym pomysłem dla osób, które miały bliznowce, blizny, które na skórze wyglądają jak duże bąbelki. To może pogorszyć stan.

Infekcja. Mikronakłuwanie tworzy w skórze maleńkie dziury, które mogą przepuszczać zarazki, zwłaszcza jeśli sprzęt nie jest dobrze wyczyszczony. Ale ryzyko infekcji jest bardzo niskie. Jeśli jesteś zdrowy, infekcja mikroigłowa jest mało prawdopodobna.

Microneedling to zabieg kosmetyczny, więc ubezpieczenie go nie obejmuje. Twój lekarz poinformuje Cię, ile zabiegów potrzebujesz, i podpowie, ile będą kosztować.

Bezpieczeństwo i koszty mikroigłowania

Mikronakłuwanie jest uważane za bezpieczne. Ale jak każda procedura, wiąże się z ryzykiem.

Możesz mieć reakcję alergiczną na krem ​​lub serum, które wchodzą na skórę po mikronakłuciu. A rany mogą się zarazić, jeśli nie będziesz utrzymywać skóry w czystości. Powinieneś trzymać się z dala od miejsc, które mogą zawierać dużo zarazków, takich jak baseny, jeziora, rzeki i oceany. I nie używaj drażniących mydeł i balsamów.

Możesz również dostać infekcję, jeśli używany sprzęt nie został dobrze wyczyszczony.

Bezpieczeństwo i koszty mikroigłowania

Coraz większą popularnością cieszą się domowe zestawy do mikronakłuwania, czyli domowe wałki. Są szeroko dostępne i niedrogie.

Wałki używane w domu wykorzystują krótsze, ciemniejsze igły niż profesjonalne urządzenia do mikronakłuwania. Przejściowo pobudzają naczynia krwionośne, aby rozjaśnić skórę. Ale domowe wałki zwykle nie dają takich samych rezultatów, jak mikronakłuwanie wykonane w gabinecie dermatologa lub spa medycznym.

Podobnie jak profesjonalne urządzenia do mikroigłowania, domowe wałki mogą rozprzestrzeniać zarazki, jeśli nie są odpowiednio czyszczone. Nie używaj domowego wałka na zainfekowanej skórze.

Odniesienie medyczne WebMD Oceniony przez Brunildę Nazario, MD w dniu 25 czerwca 2020 r.

Źródła

ŹRÓDŁA:

American Academy of Dermatology: „Modne zabiegi upiększające: czy za tym szumem kryje się nauka?”

Amerykańska Akademia Dermatologii: „Mikronakłuwanie: doświadczone dłonie mogą poprawić twarz”.

Klinika Cleveland: „Jak mikronakłuwanie wygładza zmarszczki”.

Dermatologia kliniczna, kosmetyczna i badawcza: „Przegląd zastosowań mikroigłowania w dermatologii”.

Chirurgia dermatologiczna: „Mikronakłuwanie: kompleksowy przegląd”.

Harvard Health Publishing: „Praca na drodze do zdrowszej skóry”.

Indian Dermatology Online Journal: „Postępy i poszerzanie horyzontów”.

Centrum Estetyczne Emory: „Mikro-igłowanie (igłowanie skóry)”.

JAAD Case Reports: „Niezamierzone rozległe autoinokulacja twarzy ospy wietrznej za pomocą domowego urządzenia rolkowego do mikroigłowania”. 

5 lutego 2010 – Ciąża i macierzyństwo nie powodują zaników pamięci i innych problemów poznawczych, mimo że pojęcia „mózg ciążowy” i „momnezja” są powszechnie akceptowane, zgodnie z nowym australijskim badaniem.

„Skupione na zadaniu kobiety w ciąży lub młode matki nie mają „deficytów poznawczych” i działają tak dobrze, jak ich rówieśniczki niebędące w ciąży," mówi naczelna autorka badania, dr Helen Christensen, badaczka z Australijskiego Uniwersytetu Narodowego w Canberze. Jej badanie zostało opublikowane w The British Journal of Psychiatry.

„Kobiety mogą mieć zaniki pamięci i zmienić swoje skupienie na dzieciach i zbliżającym się porodzie," mówi WebMD w wywiadzie e-mail. "Nie oznacza to, że utracili swoje możliwości."

Wiele poradników dotyczących ciąży informuje kobiety o możliwości wystąpienia problemów z pamięcią krótkotrwałą podczas ciąży, pisze Christensen, a niektóre badania przeprowadzone na kobietach w ciąży wspierają nawet ideę „mózgu ciąży”.

Ale w swoich badaniach odkryła, że ​​badania na zwierzętach były sprzeczne z badaniami na ludziach. Niektórzy badacze odkryli nawet lepsze uczenie się i pamięć podczas ciąży w swoich badaniach na zwierzętach.

„To sugeruje nam, że wpływ ciąży lub macierzyństwa na zdolności poznawcze mógł nie zostać odpowiednio przetestowany," pisze w dzienniku. Jej zdaniem główne wady w badaniach na ludziach to brak testów pamięci przed zajściem w ciążę w celu uzyskania punktu odniesienia, zbyt mała wielkość próbki oraz brak okresu kontrolnego.

Nieprzerwany

Testy poznawcze dla kobiet w ciąży

W swoim badaniu Christensen oceniła kobiety, które dołączyły do ​​projektu „Personality and Total Health (PATH) Through Life”, dużego badania społecznościowego w 1999 roku, które skupiało się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Porównywała kobiety i ich wyniki testów poznawczych w odstępach czteroletnich, w latach 2003 i 2007.

Christensen przetestował 1241 kobiet (w wieku 20-24 lata) na początku, w 1999 roku, aby uzyskać wynik wyjściowy. W ciągu http://produktopinie.top/ ośmiu lat badania, po odjęciu osób, które porzuciły naukę, 76 kobiet było w ciąży podczas wywiadów kontrolnych, w 2003 lub 2007 roku; 188 zostało mamami, ale w czasie wywiadu nie było w ciąży. Kolejne 542 nie zaszło w ciążę. Uwzględniono tylko matki po raz pierwszy i kobiety w ciąży po raz pierwszy.

Nie stwierdzono znaczących różnic u tych, które były w ciąży lub świeżo upieczonymi matkami, a tymi, które nie były.

Późna ciąża wiązała się z gorszymi wynikami w teście szybkości umysłowej, odkryli naukowcy. Ale ogólnie nie znaleziono żadnych istotnych różnic.

„Będziemy nadal śledzić próbę z 542 niematkami w wieku od 28 do 32 lat” – mówi.

Pogląd innego eksperta

Nowe odkrycia odzwierciedlają te, które poczyniła dr Ros Crawley z Uniwersytetu Sunderland w Wielkiej Brytanii.

"W naszym badaniu z 2008 r. porównaliśmy wyniki kobiet w ciąży i nieciężarnych w 15 czułych testach pamięci i uwagi i znaleźliśmy między nimi bardzo niewielką różnicę," Crawley mówi WebMD w wywiadzie e-mailowym. "Porównaliśmy również ich wydajność z pomiarami w dwóch zadaniach symulatora jazdy, które bardziej naśladują zadanie w warunkach rzeczywistych i nie znaleźliśmy żadnej różnicy."

Nie mówi, że nigdy nie można znaleźć różnic między zdolnościami poznawczymi kobiet w ciąży i kobiet niebędących w ciąży. "Ale różnice nie są zgodne ze stopniem samookreślonego pogorszenia, które dostrzegają kobiety w ciąży."

„Zasugerowaliśmy, że być może kobiety w ciąży zinternalizowały stereotyp społeczny, który sugeruje, że staną się bardziej zapominalskie i roztargnione," mówi Crawley.

Crawley mówi, że stwierdzone deficyty „są zawsze łagodne," i mówi, że to może nie być ciąża per se. "Możliwe, że podobne skutki zostałyby wykryte, gdyby zbadano skutki innych ważnych wydarzeń życiowych [innych niż ciąża]."

Jej wynik? "Nadszedł czas, aby społeczeństwo zakwestionowało stereotyp spadku funkcji poznawczych w ciąży."

Wiadomości o zdrowiu WebMD Zrecenzowane przez Louise Chang, MD w dniu 5 lutego 2010 r.

Źródła

ŹRÓDŁA:

dr Ros Crawley, wykładowca psychologii poznawczej, University of Sunderland,Wielka Brytania

dr Helen Christensen, profesor, The Australia National University,Canberra.

Crawley, RA Stosowana Psychologia Poznawcza, grudzień 2008; tom 22: pp1142-1162.

Christensena, H. Brytyjski Dziennik Psychiatryczny, luty 2010; Tom196: s. 126-132.

Chłopczyk Dennisa Quaida, Thomas Boone Quaid, właśnie wstaje po popołudniowej drzemce. Jego szeroko otwarte niebieskie oczy błyszczą spojrzeniem, które mówi: „Pobaw się ze mną”. Jego tata radośnie służy, unosząc małego synka nad głowę w zalanym słońcem salonie ich posiadłości w Pacific Palisades, tuż przy ruchliwym Sunset Boulevard.

54-letni Quaid cieszy się rzadką chwilą z dala od planu filmowego. Jest weteranem ponad 50 filmów – najważniejsze to Wielkie łatwe, odrywające się, wielkie kule ognia!, ostatni Punkt widokowy, i nadchodzącą rolę trenera piłki nożnej w Ekspres, prawdziwa historia pierwszego czarnego zdobywcy trofeum Heisman Trophy, który zostanie wydany 3 października 2008 roku. Przynajmniej w tej chwili jest wyraźnie po służbie, ciesząc się swoją prawdziwą rolą kochającego taty.

Niedaleko, na sofie, siostra bliźniaczka T. Boone’a, Zoe Grace, siedzi na kolanach matki, a jej oczy są tak błękitne jak jej brat. 36-letnia Kimberly Quaid, szczupła, chłodna blondynka o miłych oczach, z dumą informuje, że Zoe jest dziewczęcą dziewczyną, nawet w wieku 8 miesięcy. Pięć psów – dwa laboratoria, dwa mopsy, jeden buldog francuski – wyrzuconych z salonu, trzymają się blisko, dysząc i wchodząc tak często, jak to możliwe.

Kontrast między tym szczęśliwym, leniwym poniedziałkowym popołudniem pod koniec czerwca a przerażającymi, bezsennymi tygodniami, które znosili Quaidowie po urodzeniu dzieci w listopadzie 2007 roku, jest jak dzień i noc.

Nieprzerwany

Dennis Quaid o błędach medycznych

Minął niecały rok, odkąd jego bliźniacy przeżyli szeroko nagłośnione, dwukrotne przypadkowe przedawkowanie heparyny, leku rozrzedzającego krew, ale te kilka miesięcy dramatycznie wywróciło życie Quaida.

Nie jest już tylko Dennisem Quaidem, aktorem, mężem, ojcem. Do tej listy dodał „aktywistę zdrowia” i poważnie traktuje swoją nową rolę. Od tego czasu on i Kimberly założyli Fundację Quaid — thequaidfoundation.org — poświęconą pomaganiu w minimalizowaniu błędów medycznych w szpitalach, które spotykają ich nowonarodzone bliźnięta.

„Istnieje prawdziwy problem” – mówi Quaid o błędach leków i innych błędach medycznych, które są zaskakująco powszechne w amerykańskich szpitalach – „i należy się tym zająć. Po prostu nie chcę, żeby coś takiego przytrafiło się czyimś dzieciom”. (Oprócz bliźniaków Quaid ma 16-letniego syna, Jacka, z poprzedniego małżeństwa z koleżanką aktorką Meg Ryan.)

Incydent z przedawkowaniem w równym stopniu zmienił życie Kimberly, byłej agentki nieruchomości, która jest żoną Dennisa od 2004 roku. Choć to wszystko było denerwujące, a ona wciąż się podnosi, gdy o tym mówi: „Czuję, że tu jesteśmy. nie bez powodu, że stało się to z jakiegoś powodu.”

Ten powód? Nic innego jak zmiana sposobu, w jaki opieka zdrowotna jest praktykowana w Stanach Zjednoczonych.

Dennis Quaid w Ekspresie

Obecnie materiały do ​​czytania Dennisa Quaida zawierają zwykłą stertę scenariuszy filmowych, ale także czasopisma medyczne. „Nie sądzę, aby którekolwiek z nas wyobrażało sobie rok temu, że będziemy… zaangażowani w [to]”, mówi WHTT.

Lektura tła była kluczowa nie tylko dla uruchomienia nowej fundacji, ale także dla przygotowania do zeznań przed Kongresem w ostatnim czasie. Na przesłuchaniu w Izbie Reprezentantów w maju wyraził zdecydowany sprzeciw wobec pierwokupu dla firm farmaceutycznych, które zdaniem oponentów mogą podważyć prawo pacjenta do pozwania firm farmaceutycznych, jeśli zostanie poszkodowany przez lek.

Temat zdrowia pojawia się ponownie w jego nadchodzącym filmie, Ekspres, oparta na poruszającej, prawdziwej historii zdobywcy Trofeum Heismana Erniego Davisa, granego przez Roba Browna. Będąc jeszcze starszym w college’u, Davis został powołany do NFL w 1961 roku, ale w wieku 22 lat zdiagnozowano u niego białaczkę. Utalentowany, młody biegacz nigdy nie był w stanie się ubrać i profesjonalnie grać w tę grę.

Nieprzerwany

Quaid gra twardego trenera Davisa, najtwardszego krytyka i zastępczego ojca, który nigdy nie przestaje naciskać na wszechamerykańskiego sportowca, by dążył do wielkości pomimo barier kolorystycznych tamtych czasów. Ale film to znacznie więcej niż piłka nożna.

„Chodzi o łaskę: z wdziękiem żyć swoim życiem i z wdziękiem umierać.

About Fulldex

Subscribe to Blog via Email

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 1,346 other subscribers

Video Games New York Store Site.

VGNY AD

Shadowkuma’s Hitbox.tv

Hitbox Logo